Kendin Yap Projeleri
Çöp diye bir şey yoktur! Geridönüşüm fikirleri, yenileme çalışmalarıi kendin yap projeleri, örgü modelleri ve anlatımları

Kendin Yap Oyuncak Parkı

0 156

Evde çocuklarınızla hoşça vakit geçirebileceğiniz harika kendin yap oyuncak etkinlikleri!

Okulların tatil olduğu bu günlerde evde çocukların bolca boş vakti oluyor. Hem bu boş vakti değerlendirmek hem de çocuklarınızla verimli vakit geçirmek için harika etkinlik fikirlerimiz var. Kendin Yap Oyuncak Parkı. Bu etkinliklerle çocuklarınızın el becerileri ve hayal dünyaları gelişecek ve ailece keyifli vakit geçireceksiniz.

 1. Minik Salıncak

Malzemeler;

 • Şönil (tüylü tel kırtasiyelerde satılıyor)
 • Kağıt Pipet
 • Kagıt cupcake kalıbı
 • Silikon tabancası ve silikon
 • Minik oyuncaklar

Hazırlanışı;
 1. İki uzun ve iki kısa çubukla bir dikdörtgen oluşturarak işe başlıyoruz. Şönili ortasından bükerek bir ucunu bir pipetin içine diğer ucunu başka bir pipetin içine geçirin.
 2. Dikdörtgen şeklin kısa kenarından dikdörtgene dik gelecek şekilde bir üçgen oluşturun. Ve aynı ilk aşamadaki gibi şönil kullanın.
 3. Karşılıklı iki üçgen oluşturduktan sonra üst kısım yanı salıncakları bağlayacağınız kısım için uzun bir pipet kullanarak salıncağın iskeletini oluşturuyoruz. Bu kısım sağlam olmalı ekstra şönil ekleyerek destekleyebilirsiniz.
 4. Kek kalıbının ön kısmını keserek salıncağın oturaklarını hazırlayın.
 5. 4 adet pipetin içinden şönil geçirerek hazır hale getirin. Bunlar salıncağın zincir kısmını oluşturacak. Şönillerin uçlarını salınacağın tepe kısmındaki pipete dolayın, tutturun ve iyice bükün.
 6. Salıncağın iskeletine taktığınız pipetlerin genişliği oturağın yanı kek kalıbının genişliği kadar olmasına dikkat edin.
 7. En son oturakları sıcak silikon ile pipetlerin diğer ucundan çıkardığınız şönillere yapıştırın. Oturaklara minik oyuncakları oturtun. İşte minik salıncağınız hazır.

 

2. Minik Tahterevalli

Malzemeler;
 • Kağıt Pipet
 • Kagıt cupcake kalıbı
 • Şönil (tüylü tel kırtasiyelerde satılıyor)
 • Silikon tabancası ve silikon
 • Minik oyuncaklar
Hazıranlanışı;

 1. 3 adet pipeti 3 eşit parçaya ayırın.
 2. Şönilleri pipetlerin içinden geçirerek 2 adet üçgen oluşturun.
 3. Oluşturduğunuz 2 adet üçgeni birleştirmek için kalan 3 adet pipeti kullanın ve üçgen bir piramit oluşturun.
 4. Kek kalıbının ön kısmını keserek tahterevelli için 2 adet oturak hazırlayın.
 5. Bir pipetin ucundan yaklaşık 6 cm ölçün. Silikon tabancasını kullanarak 6 cm işaretine kadar ilk pipetin ucuna bitişik ikinci bir pipeti yapıştırın. İkinci pipetin üzerine ikinci bir pipet yapıştırın, onu ilk pipetle aynı hizaya getirin. Her iki ucunda üç pipet olana kadar tekrarlayın.
 6. Yapıştırdığınız pipetlerin tam orta noktasını belirleyin. Bu kısma silion sıkın ve üçgen piramitin tepesindeki pipete yapıştırın, kurumasını bekleyin.
 7. Son olarak oturakları tam uç noktasına yapıştırın.  İşte minik tahterevelliniz hazır.

Kolay gelsin! 🙂

Kaynak: https://www.thecrafttrain.com/straw-see-saw/

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.