Kendin Yap Projeleri
Çöp diye bir şey yoktur! Geridönüşüm fikirleri, yenileme çalışmalarıi kendin yap projeleri, örgü modelleri ve anlatımları

Bebek odası: Dönence yapımı

0 730

Bebek odası: Dönence yapımı

   Minik meleğimizin haberini almamızla birlikte içimizi çok büyük bir heyecan kaplar. Evimizin en güzel köşesini onun için ayırırız. En kıymetlimiz için her şeyin en güzelini almak isteriz. Ama bir yandan da bebeğimize iyi bir gelecek hazırlamak için doğru adımlar atarak harcamalarımıza dikkat etmek zorunda hissederiz kendimizi. İşte bu ikileme çare olacak bir kendin yap projesi ile karşınızdayız. Dönence yapımı! Yapımı oldukça basit ve bir o kadar da şık. Pratik bir bebek odası önerisi…

Malzemeler:

  • 25 cm kasnak
  • Çeşitli renklerde kurdela ve şeritler
  • Makas
  • Silikon tabancası
  • Jüt ip
  • Cetvel

  1. Nakış kasnağının iki parçasını vidalarından çözerek birbirinden ayırın. Üst vidası olmayan kasnağı kullanmalısınız. 
  2.  Sonra kasnağın ortasına bir X oluşturmak için iki parça jüt iple bağlayın. Bu kısmın sağlam olmasına dikkat edin çünkü dönence bu kısımdan bağlı olacak. Hatta isterseniz 4 ya da 8 tane ip gerebilirsiniz.

3. Kurdelanızı istediğiniz boyutun 2 katına çıkararak ölçün. 70 cm uygun olacaktır. Siz dönenceyi bağlayacağınız yeri baz alarak bir ölçü belirleyebilirsiniz.

4. Kurdelayı yarısından katlayın ve katlı olan uç kısmı dönencenin iç kısmına yerleştirin. Ardından kurdelanın iki uç kısmını kasnağın etrafından dolayarak katlı olan kısmından geçirin ve sıkıca çekin. Kurdelanın kasnakta ki duruşu görseldeki gibi olmalıdır.

5. Tüm kasnak dolana kadar devam edin. Kurdelalarda kayma olmaması için belirli aralıklarla bazı kurdelalara sıcak silikon sıkarak sabitleyin.

6. Son olarak dönenceyi asmak için çapraz olarak bağladığınız iplerin ortasından bir ip daha geçirin. Bu aşamada ipi kesmeden önce asacağınız yeri belirlemeniz gerekiyor. Cibinlik olabilir, tavan olabilir… Yer belirledikten sonra ölçüm yaparak ipi kesin ve sağlam olmasına dikkat ederek bir kaç düğüm atın.

İşte tatlı mı tatlı dönenceniz hazır! Bu çalışmadaki dönence yapımı kız anneleri için bir çözüm önerisi gibi görünse de renklerle oynayarak erkek bebek odaları içinde gayet hoş bir detay. Hem hafif hem şık hem bütçe yakmıyor. Bebek odanız için mükemmel bir dokunuş…

Kaynak : https://www.pastelsandmacarons.com/2017/05/12/diy-baby-mobile-crib/

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.